DCMA Bildirimi

vipdiziler.net DMCA Bildirimi

Başkalarının özel fikirlerine saygı duyuyoruz. Çalışmanızın telif hakkı ihlali oluşturacak şekilde kopyalandığını düşünüyorsanız, lütfen aşağıdaki Telif Hakkı İhlali İddiaları için Bildirim ve Prosedürlerimizi izleyin. Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası uyarınca Telif Hakkı İhlali İddiası İçin Bildirim ve Prosedür. Web sitesi sahibine karşı bir telif hakkı ihlali iddiası bulunduğunuzu düşünüyorsanız, İletişim sayfamızdan web formunu kullanarak talebinizle ilgili bir bildirim gönderin.

Etkili olması için, telif hakkı ihlali iddianızın bildirimi yazılmalı ve aşağıdakileri içermelidir:

İhlal edildiğini iddia ettiğiniz münhasır hakkın sahibi olduğunuz veya ihlal edildiği iddia edilen münhasır hakkın sahibi adına hareket etme yetkiniz olan bir beyan.

Yalan beyan cezası altında, bildirimdeki bilgilerin doğru olduğu beyanı. İmzanız. (İmza elektronik olabilir.)

İhlal edildiğini iddia ettiğiniz telif hakkı alınmış çalışmanın kimliği. (Telif hakkıyla korunan birden fazla çalışmanın ihlal edildiğini iddia ederseniz, hak ihlalinde bulunduğu iddia edilen çalışmaların bir listesini içeren bir bildirim gönderebilirsiniz.)

İhlal ettiğini iddia ettiğiniz materyalin tanımlanması ve web sitesi sahibinin materyali bulmasına izin vermek için makul ölçüde yeterli bilgi.

Adresiniz, telefon numaranız, faks numaranız ve varsa elektronik posta adresiniz de dahil olmak üzere web sitesi sahibinin sizinle iletişim kurmasına izin vermek için makul düzeyde yeterli bilgi. Sahibi değilseniz, ancak sahibinin adına işlem yapma yetkisine sahipseniz, hak ihlalinde bulunduğunu iddia ettiğiniz münhasır hakkın sahibi için iletişim bilgileri sağlayabilirsiniz.

Materyalin şikayet edildiği şekilde kullanılmasının telif hakkı sahibi, aracısı veya yasalar tarafından yetkilendirilmediğine dair iyi niyetli bir inancınız vardır.

Web sitesi sahibi DMCA şikayetlerine zamanında cevap verecektir. İzniniz olmadan bu sitede yer alan belirli bir içeriğin telif hakkı sahibi olursanız, web sitesi sahibi bildirildikten sonra onu zamanında kaldıracaktır.

Not :  Sitemizde yer verilen tüm videolar video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Videolara yapılan yorumlardan ve video içeriğinden sitemiz yada site yöneticilerimiz sorumlu tutulamaz. Sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerik için iletişim linkinden bizlere ulaşabilirsiniz. Telif Hakkı Şikayetleri için; Sitemiz 5651 sayılı yasanın 5. maddesinde tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, bu formu kullanarak bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler hukuksal olarak incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde, ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. İlgili Yasa: MADDE 5- (1) Yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. (2) Yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içeriği bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi hâlinde yayından çıkarmakla yükümlüdür.